Uspešno realizovana konferencija Finiz 2017

U petak 1. decembra 2017. godine održana je četvrta međunarodna naučna konferencija FINIZ pod nazivom „Izazovi savremenog korporativnog upravljanja“.

uspesno-realizovana-konferencija-finiza-2017-1

Tematske oblasti o kojima se govorilo na FINIZu bile su:

1. Računovodstvо
  2. Interna revizija
  3. Eksterna revizija
  4. Kontroling
  5. Korporativne finansije
  6. Korporativno upravljanje
  7. Evaluacija i rizik
  8. Informacioni sistemi za podršku odlučivanju
  9. Poslovne finansije
  10. Bankarstvo
  11. Preduzetništvo
  12. Osiguranje
  13. Pravo
  14. Forenzikа
uspesno-realizovana-konferencija-finiza-2017-2 uspesno-realizovana-konferencija-finiza-2017-3

U plenarnoj sesiji su učesnicima konferencije su se obratili:

prof. dr Milovan Stanišić, predsednik Univerziteta Singidunum,
Vladan Nicović, predsednik Skupštine Zajednice ekonomskih škola Srbije,
Radoslav Sretenović, predsednik Državne revizorske institucije,
Zoran Ćosić, glumac - recital „Ne kradi državu”
doc. dr Željko Radovanović, Uprava za sprečavanje pranja novca
prof. dr Svetlana Vujović, Medicinski fakultet, Klinički centar Srbije
Ivana Milić, Udruženje finansijskih direktora Srbije
prof. dr Nemanja Stanišić, redovni profesor Univezitet Singidunum
prof. dr Zoran Petrović, konsultat za oblast računovodstva i revizije Univerzitet Singidunum
prof. dr Lidija Barjaktarović, vanredni profesor Univerziteta Singidunum
prof. dr Kosana Vićentijević, vanredni profesor Univerziteta Singidunum

uspesno-realizovana-konferencija-finiza-2017-4 uspesno-realizovana-konferencija-finiza-2017-5

Rad je nastavljen izlaganjem radova i predavanjima u osam paralelnih sesija.

uspesno-realizovana-konferencija-finiza-2017-6

Konferenciji FINIZ prisustvovalo je preko 500 učesnika iz Srbije i inostranstva. Gosti konferencije bile su kolege iz Poljske, Hrvatske, Slovačke, Bugarske, Francuske, Bosne i Hercegovine i drugih zemalja, a veliki broj naučnih radnika i kolega iz struke je pratio rad u direktom prenosu.

uspesno-realizovana-konferencija-finiza-2017-7

U radu ovogodišnje konferencije učestvovali su članovi Udruženja internih revizora Srbije, nastavnici srednjih ekonomskih škola, naučni radnici, zaposleni u uglednim kompanijama, studenti, koji su razmenili iskustva u oblasti korporativnog upravljanja, finansija, računovodstva, revizije i upravljanja rizicima.

uspesno-realizovana-konferencija-finiza-2017-8 uspesno-realizovana-konferencija-finiza-2017-9

Međunarodnu naučnu konferenciju FINIZ su podržale 94 kompanije - partnera, od kojih je posebno značajno što su usko stručna udruženja prepoznala FINIZ 2017, kao mesto za kvalitetnu diskusiju, razmenu mišljenja i sticanje novih znanja.

uspesno-realizovana-konferencija-finiza-2017-10

Paralelno sa naučnim i stručnim sesijama održane su i dve radionice iz oblasti preduzetništva za učenike srednjih škola i studente kojima je prisustvovalo oko 150 učenika iz Pete ekonomske škole "Rakovica", Pravno-poslovne škole, Tehničke škole Smederevo, Ekonomske škole "Nada Dimić" Zemun, Druge ekonomeske škole, Trgovačke škole Beograd i Trgovinsko-ugostiteljske škole Leskovac. Moderatori ovih sesija su bili prof. dr Sanja Filipović i doc. dr Goran Avlijaš.

uspesno-realizovana-konferencija-finiza-2017-11 uspesno-realizovana-konferencija-finiza-2017-12