Naši studenti - Mariano Marques, Angola

Moje ime je Mariano Marques i dolazim iz Angole, iz grada Luande. Angola je predivna zemlja koja se u današnje vreme sve više razvija. Ljudi iz moje zemlje su veoma druželjubivi. Ali život u Angoli je veoma težak zbog ekonomske krize koja trenutno vlada.

Mariano-Marques-Angola-004

Medija klub:  Na koji način ste se odlučili da upišete Univerzitet Singidunum?

Mariano: Prijatelji su mi preporučili Univerzitet Singidunum. Rekli su mi da je kvalitet studija odličan, i vidim da nisu pogrešili.

Medija klub: Uporedite školski sistem u državi iz koje dolazite sa školskim sistemom u Srbiji.

Mariano: Postoji dosta razlika. Teže je studirati u Angoli nego ovde. Razlika je u tome što tamo nemamo toliko studijskih programa, tako da je ovo novo iskustvo za mene. Teško je naći moj studijski program, poslovnu ekonomiju. Studirati ekonomiju u mojoj zemlji je veoma teško. Ne kažem da je ovde lako, samo je drugačije. Prednosti studiranja ovde su velike. U mojoj zemlji vas više cene ako ste fakultet završili u inostranstvu, posebno u Evropi, na taj način se lakše nalazi posao. Ovde u Evropi možemo dosta naučiti i na taj način pomoći razvitku naše zemlje.

Mariano-Marques-Angola-002

Medija klub: Da li ste zadovoljni načinom na koji se predavanja odvijaju? Da li je Univerzitet Singidunum ispunio vaša očekivanja?

Mariano: Da, definitivno!

Medija klub:  Kakvi su vaši planovi po završetku studija?

Mariano: Želim da se vratim u svoju rodnu zemlju i pomognem u njenom razvoju.

Medija klub: Opišite svoje dosadašnje iskustvo na Univerzitetu Singidunum

Mariano: Interesantno i pomalo zahtevno. Veoma je zanimljivo studirati na Univerzitetu Singidunum. Mislim da su ljudi druželjubivi i profesori su pristupačni.

Mariano-Marques-Angola-003 Mariano-Marques-Angola-001

Intervju i tekst: Milica Simonovski, studentkinja prve godine Anglistike na Univerzitetu Singidunum.

Fotografije: Nataša Paunović, studentkinja prve godine Poslovnog fakulteta u Beogradu.

Medija klub studenata Univerziteta Singidunum.